Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Miejska Biblioteka Publiczna im Stefana Żeromskiego w Nowogardzie

 

AKTUALNOŚCI, strona 4:

Debata "Sytuacja zwierząt - prawo a rzeczywistość"

Utworzono dnia 24.01.2019

23 stycznia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowogardzie, odbyła się debata społeczna – „Sytuacja zwierząt - prawo a rzeczywistość”. Organizatorami spotkania byli funkcjonariusze Komisariatu Policji w Nowogardzie na czele z kom. Dorotą Zając. Debatę uroczyście otworzyła dyrektor MPB – Pani Aneta Wysoszyńska, po czym oddała głos moderatorce spotkania Pani Jadwidze Cicheckiej – wiceprezes nowogardzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W spotkaniu wzięli również udział Pani Monika Kukiełka (Wydział Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Środowiska UM), Pani Karina Mazur –inspektor w OTOZ Animals, lek. wet. Zdzisław Czerwiński – powiatowy lekarz weterynarii, Pani Marta Tysiąc – Stępień - kierownik Komunalnego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowicach, Pani Ewa Grabowska - Inspektor ds. Ochrony Zwierząt OTOZ Animals. Podczas dyskusji przedstawiciele przypomnieli o podstawowej wiedzy na temat praw zwierząt. W trakcie debaty omówiono również kroki jakie należy podjąć by zgłosić akt przemocy wobec zwierzęcia. Zgromadzeni zadawali mnóstwo pytań, dzielili się swoimi doświadczeniami. W spotkaniu wzięło udział ponad sto osób, co jest ogromnym sukcesem. Cieszymy się, że los bezdomnych zwierząt nie jest obojętny dla tak wielu osób. Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy do udziału w innych prozwierzęcych akcjach w naszej Bibliotece.

"Sekrety herbacianych zakupów"

Utworzono dnia 23.01.2019

We wtorkowe popołudnie, 22 stycznia 2019 r., w  Miejskiej Bibliotece Publicznej  mieszkańcy Gminy Nowogard wysłuchali prelekcji o skuteczności naturalnych metod w leczeniu  oraz  profilaktyce zdrowia.

Prelekcję   przygotowali  specjaliści ds. marketingu  Zakładu Zielarskiego KAWON –HURT Nowak  sp. j. z Gostynia Pani Bernadeta Staśkiewicz oraz Pan Tomasz Biskupski. W czasie prelekcji odpowiadali między innymi na pytania: Jak z szerokiego asortymentu herbat znajdujących się na rynku wybrać  rzeczywiście zdrowy i dobry produkt? Czy każda herbata ziołowa jest lekiem? Dlaczego większość herbatek ziołowych smakuje tak samo?. Ponadto zebrani zapoznali się z procesem wyrobu herbaty. Podsumowując spotkanie Pan Tomasz – „oprowadził” słuchaczy po Gostyniu i okolicy zachęcając do odwiedzenia Zakładu Zielarskiego KAWON i innych ciekawych miejsc. Dziękujemy za ciekawy wykład i zapraszamy na kolejne spotkania.

Wystawa "Historia Pisma Świętego" w MBP

Utworzono dnia 21.01.2019

Od 7 do 17 stycznia b.r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowogardzie miała miejsce niepowtarzalna i unikatowa wystawa historii Pisma Świętego. W tych dniach mury MBP odwiedziło wielu uczniów szkół i mieszkańców Nowogardu i okolicŁącznie przez dwa tygodnie ekspozycję obejrzało ponad 300 osób. Dziękujemy wszystkim za tak liczne odwiedzanie Biblioteki i cieszymy się, że wystawa zbudziła takie zainteresowanie. Szczególnie podziękowania należą się Panu Tytusowi Gudzowskiemu -organizatorowi wystawy. Dodatkowo przez cały czas trwania ekspozycji Pan Tytus oprowadzał wycieczki, a ciekawie opowiadana przez niego historia Pisma Świętego wzbudzała zainteresowanie wśród  słuchaczy. 

czytaj dalej na temat: Wystawa "Historia Pisma Świętego" w MBP

Ferie w MBP !!! Zapraszamy !

Utworzono dnia 17.01.2019

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Marzec 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 110

W poprzednim tygodniu: 130

W tym miesiącu: 408

W poprzednim miesiącu: 558

Wszystkich: 35212

Uwolnij książkę!

Zapraszamy do naszych regałów

z "Uwolnioną książką"

 

 

 

Nasi przyjaciele

 herb.png 
Urząd Miejski w Nowogardzie

  
No
wogardzki Dom Kultury

 
Książnica Pomorska 

im. Stanisława Staszica w Szczecinie

 
Celowy Związek Gmin
R-XXI

 
Uniwersytet III Wieku w Nowogardzie


 
Ryszard Zagórski 
www.wnowogardzie.pl

 

P.H.U. PIER 
Tadeusz Rzetecki

Placówki Oświatowe
Miasta i Gminy Nowogard 

 
Polskie Stowarzyszenie Diabetyków
Koło Nowogard
 

Fundacja Nasza Ziemia


Liga Ochrony Przyrody
Oddział w Nowogardzie

Zbigniew Florkowski

 

FIRMA USŁUGI EDUKACYJNE
KATARZYNA KURŁOWICZ ZYGMUNT HELAND
 S.C​.

​ 
Roman Szlachetka


Komisariat Policji w Nowogardzie

 


Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
im. S. Staszica
 

 

HAGA Agnieszka Pawlik

ul. Sienkiewicza 10

72 - 200 Nowogard

 

"Hurt - Bhp" FHU - KRZYSZTOF PAWLIK

ul. Sienkiewicza 10

72 - 200 Nowogard

www.hurtbhp.artbhp.pl

Hurtownia Artykułów Przemysłowych "Metalzbyt II"
Jarosław Świątczak

Zakład Karny w Nowogardzie

pitax.pl