Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Miejska Biblioteka Publiczna im Stefana Żeromskiego w NowogardzieAKTUALNOŚCI, strona 4:

Spotkanie DKK "Inna od siebie"

Utworzono dnia 28.11.2019

26 listopada br., miało miejsce kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowogardzie. Tym razem omawianą pozycją książkową była "Inna od siebie" Brygidy Helbig.

Książka niezwykła, podobnie jak jej autorka, wokół której do dziś jest wiele kontrowersji i sporów. Członkowie Klubu przyznali, że przeczytanie tej książki było dla nich nie lada wyzwaniem. Koniec końców okazała się wartościowa w treść i emocje. Czytelnicy żywo dyskutowali na temat autorki książki, która w akcie demonstracji niskiej pozycji kobiety w ubiegłych czasach, przekształciła się ubiorem, zachowaniem oraz nazwiskiem w Piotra Odmieńca Własta.

Cieszymy się, że grono Dyskusyjnego Klubu Książki prężnie działa i wciąż się powiększa!

czytaj dalej na temat: Spotkanie DKK "Inna od siebie"

"Czy to jutro, czy to dziś - wszystkim jest potrzebny miś"

Utworzono dnia 28.11.2019

25 listopada w Bibliotece wraz z przedszkolakami z Zielonego Przedszkola, Przedszkola Integracyjnego Fantazja i Akademii Malucha świętowaliśmy urodziny Pluszowego Misia – niezastąpionej przytulanki przy zasypianiu i najlepszego przyjaciela dzieci. Tego dnia dzieci przyniosły do biblioteki swoje ukochane misie i mogły o nich opowiedzieć. Wspólnie odśpiewaliśmy sto lat dla pluszowego przyjaciela. Następnie dzieci wysłuchały opowieści o mrukliwym Misiu, któremu błogi spokój nagle zakłócają nowi sąsiedzi. Ponadto mali czytelnicy stworzyli wspólnego misia, którego zabrali ze sobą do swoich przedszkoli. Dziękujemy, że mogliśmy razem świętować ten wyjątkowy dzień i zapraszamy za rok !

czytaj dalej na temat: "Czy to jutro, czy to dziś - wszystkim jest potrzebny miś"

Książki z DUŻYMI LITERAMI!

Utworzono dnia 19.11.2019

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom księgozbiór Wypożyczalni dla dorosłych wzbogacił się o nowe książki z DUŻYMI LITERAMI. Serdecznie zapraszamy!

czytaj dalej na temat: Książki z DUŻYMI LITERAMI!

Jak zachować zdrowie na dłużej, czyli rzecz o stawach

Utworzono dnia 19.11.2019

15 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej zebrało się grono sympatyków „Klubu Zdrowia w Bibliotece”. Pan Gabriel Chmielewski – dietetyk i trener personalny podjął temat stawów - jak o nie dbać, by cieszyć się zdrowiem przez długie lata?

Aby lepiej zrozumieć funkcjonowanie stawów Pan Gabriel najpierw dokładnie opisał ich budowę. Ważną kwestią poruszoną na spotkaniu było również zapobieganie zwyrodnieniom stawów oraz ich leczeniu. Okazało się, że wiele zależy od naszej diety oraz aktywności fizycznej. Zwracajmy więc uwagę na to co spożywamy i ruszajmy się jak najwięcej.

Publiczność żywo zainteresowana tematem stawów czynnie uczestniczyła w rozmowie z prelegentem. Dziękujemy za liczne przybycie i oczywiście zapraszamy na kolejne spotkania w ramach „Klubu Zdrowia”.

czytaj dalej na temat: Jak zachować zdrowie na dłużej, czyli rzecz o stawach

Święto Niepodległości

Utworzono dnia 06.11.2019

Najpiękniejsze legendy Pomorza Zachodniego!

Utworzono dnia 07.11.2019

5 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej po raz drugi odbyły się warsztaty w ramach „Ruchomych Wykładów Pomorzoznawczych”. Tym razem mieliśmy przyjemność gościć Panią Małgorzatę Dudę – przewodniczkę, autorkę i wydawcę książek z serii „Legendy Pomorza Zachodniego” oraz wielu przewodników turystycznych w prelekcji „Najpiękniejsze Legendy Pomorza Zachodniego”. Prelegentka spotkała się z uczniami I LO w Nowogardzie. Następnie przyszedł czas na dojrzalszą publiczność. Podczas zajęć Pani Małgorzata przeniosła nas w niezwykły świat legend. Mogliśmy przenieść się w średniowieczne okolice i poszukać swoich miejscowości na mapie Lubinusa. Ponadto dowiedzieliśmy się wiele o życiu naszych przodków – Rodu Gryfitów. Poznaliśmy ciekawostki na temat herbów miast pomorza zachodniego. Usłyszeliśmy najpiękniejsze legendy, w których jak się okazuje zawsze jest ziarno prawdy.

Dziękujemy młodzieży I LO oraz Pani Katarzynie Szkup za przybycie, wszystkim obecnym na spotkaniu i przede wszystkim Pani Małgorzacie za wykład pełen pasji.

czytaj dalej na temat: Najpiękniejsze legendy Pomorza Zachodniego!

"Woda -źródłem zdrowia i życia"

Utworzono dnia 07.11.2019

W poniedziałkowe popołudnie o źródle życia – wodzie- swój wykład wygłosiła Pani Adrianna Jankowska. Szczegółowo przedstawiła znaczenie wody w naszym życiu. Zwróciła uwagę na sposoby oraz częstotliwość uzupełniania płynów. Warto też podkreślić, że ten codzienny płyn ma wpływ na naszą dietę, funkcjonowanie organizmu oraz odporność. Publiczność żywo zainteresowana tematem zadawała mnóstwo pytań, na które prelegentka wyczerpująco odpowiadała.

Był to pierwszy temat z zaplanowanego cyklu spotkań diabetyków z dietetykiem. Następny temat to „Zasady prawidłowego żywienia, komponowanie posiłków”.  Dziękujemy Pani Adriannie za cenne rady oraz interesujący wykład. Do zobaczenia.

czytaj dalej na temat: "Woda -źródłem zdrowia i życia"

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Luty 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 88

W poprzednim tygodniu: 135

W tym miesiącu: 562

W poprzednim miesiącu: 549

Wszystkich: 41539

Uwolnij książkę!

Zapraszamy do naszych regałów

z "Uwolnioną książką"

 

 

 

Nasi przyjaciele

 herb.png 
Urząd Miejski w Nowogardzie

  
No
wogardzki Dom Kultury

 
Książnica Pomorska 

im. Stanisława Staszica w Szczecinie

 
Celowy Związek Gmin
R-XXI

 
Uniwersytet III Wieku w Nowogardzie


 
Ryszard Zagórski 
www.wnowogardzie.pl

 

STOWARZYSZENIE KULTYWOWANIA RĘKODZIEŁA

I TRADYCJI LUDOWYCH 

"NA PODDASZU"

 

P.H.U. PIER 
Tadeusz Rzetecki

Placówki Oświatowe
Miasta i Gminy Nowogard 

 
Polskie Stowarzyszenie Diabetyków
Koło Nowogard
 

Fundacja Nasza Ziemia


Liga Ochrony Przyrody
Oddział w Nowogardzie

Zbigniew Florkowski

 

FIRMA USŁUGI EDUKACYJNE
KATARZYNA KURŁOWICZ ZYGMUNT HELAND
 S.C​.

​ 
Roman Szlachetka


Komisariat Policji w Nowogardzie

 


Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
im. S. Staszica
 

 

HAGA Agnieszka Pawlik

ul. Sienkiewicza 10

72 - 200 Nowogard

 

"Hurt - Bhp" FHU - KRZYSZTOF PAWLIK

ul. Sienkiewicza 10

72 - 200 Nowogard

www.hurtbhp.artbhp.pl

Hurtownia Artykułów Przemysłowych "Metalzbyt II"
Jarosław Świątczak

Zakład Karny w Nowogardzie

pitax.pl