Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Miejska Biblioteka Publiczna im Stefana Żeromskiego w Nowogardzie


Informujemy, iż w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych - nasza biblioteka otrzymała dotację w wysokości 12 250 zł. Środki w całości zostaną przeznaczone na wzbogacenie księgozbioru zarówno w bibliotece głównej jak i jej filiach.

 

AKTUALNOŚCI, strona 5:

Konkurs fotograficzny!

Utworzono dnia 08.05.2020

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym pt. „Książka w czasach zarazy”. Zrób zdjęcie inspirowane czytaniem w czasie pandemii i opublikuj je w komentarzu pod postem konkursowym J Czas trwania od 8 – 15 maja 2020 r. Zwycięzcę ogłosimy na naszej stronie internetowej oraz mediach społecznościowych. Koniecznie zapoznaj się z regulaminem poniżej:

 1. Organizatorem konkursu jest Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego w Nowogardzie.
 2. Przystąpienie do konkursu jest dobrowolne, a wzięcie udziału jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na publikację zdjęcia/wizerunku.
 3. Konkurs trwa od 8 do 15 maja 2020 r.
 4. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy użytkownicy Facebooka, którzy lubią fanpejdż biblioteki.
 5. Tematem konkursu jest wykonanie zdjęcia inspirowanego czytaniem w czasie pandemii.
 6. Aby wziąć udział w konkursie uczestnik musi wykonać jedno zdjęcie i opublikować je w komentarzu posta dotyczącego konkursu na Fanpejdżu biblioteki.
 7. Organizator konkursu wybierze jednego zwycięzcę na podstawie największej ilości polubień zdjęcia, otrzymanych do godziny 00:00 15 maja 2020 r.
 8. Zwycięzca zostanie ogłoszony na Facebooku i stronie internetowej biblioteki.
 9. Zwycięzca otrzyma nagrodę książkową.
 10. Uczestnik wyraża zgodę na wielokrotne, nieodpłatne publikowanie prac konkursowych oraz publikowanie imienia i nazwiska laureata w materiałach związanych z konkursem (strona internetowa, media społecznościowe).
 11. Wzięcie udziału w konkursie oznacza zapoznanie się, zaakceptowanie i przestrzeganie niniejszego regulaminu.
czytaj dalej na temat: Konkurs fotograficzny!

Ogólnopolski konkurs "Gram, więc czytam!"

Utworzono dnia 04.04.2020

„GRAM, WIĘC CZYTAM” 

Ogólnopolski konkurs na najlepszą GRĘ PUDEŁKOWĄ na bazie Uniwersum Dwuświata

Spróbuj, bo warto! Dobra zabawa i atrakcyjne nagrody!

czytaj dalej na temat: Ogólnopolski konkurs "Gram, więc czytam!"

Kto najlepiej uczy w trudnych czasach epidemii! Konkurs dla nauczycieli nowogardzkich szkół.

Utworzono dnia 04.04.2020

Nadzwyczajna sytuacja spowodowana epidemią koronawirusa i związane z tym zamknięcie szkół sprawia, że od trzech tygodni dzieci i młodzież zmuszone są do samodzielnej nauki w domu, bez bezpośredniego kontaktu z nauczycielem. Rodzice często muszą zastąpić dzieciom odległego nauczyciela i tłumaczyć im zagadnienia, których same nie mogą zrozumieć. Burmistrz Nowogardu Robert Czapla, aby w tych trudnych czasach wesprzeć uczniów i ich rodziców, postanowił zachęcić nauczycieli do włożenia maksymalnego wysiłku w tworzenie ciekawych lekcji zdalnych, atrakcyjnych w formie i treści   Efektywność nauczania prowadzonego zdalnie, zależna jest przede wszystkim od jakości tego nauczania. Lekcje prowadzone w Internecie, powinny być przede wszystkim atrakcyjne, aby zachęcić ucznia pozostającego w domu do pracy i zastąpić mu salę lekcyjną.

Uczniowie i wspierający ich rodzice, zmuszeni sytuacją, spędzają obecnie przed komputerami wiele godzin każdego dnia. Aby ten czas został wykorzystany efektywnie, a nie stracony, nauczyciele muszą w opracowanie lekcji włożyć nie tylko wiedzę ale całe swoje serce, całą swoją kreatywność i pomysłowość. Mamy już pierwsze przykłady takich działań, choćby działania dyrektora Szkoły Podstawowej w Wierzbięcinie dostępne na jego facebooku.   Zachęcamy wszystkich nauczycieli do wykorzystania wszystkich swoich talentów, tak aby uczniowie pozostający w domu mogli posiąść co najmniej taką samą wiedze jaką zdobywali w salach lekcyjnych. Zróbcie wszystko w  dowolnej formie jaka jest dopuszczalna i dostępna dla uczniów, a efektami swojej pracy podzielcie się z nami zgłaszając swój udział w konkursie. Kandydatów mogą zgłaszać tez dyrektorzy szkół, uczniowie i ich rodzice.

 W konkursie mogą wziąć udział wyłącznie nauczyciele szkół, dla których organem prowadzącym jest Gmina Nowogard.  Przedmiotem konkursu są autorskie, opracowane przez nauczycieli lekcje z zakresu przedmiotów objętych programem szkół podstawowych oraz programem liceum ogólnokształcącego.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu na stronie: www.nowogard.pl

czytaj dalej na temat: Kto najlepiej uczy w trudnych czasach epidemii! Konkurs dla nauczycieli nowogardzkich szkół.

Biblioteka otrzymała maseczki!

Utworzono dnia 02.04.2020

Koło Gospodyń Wiejskich w Wierzbięcinie uszyło i podarowało naszej bibliotece kilkanaście sztuk maseczek. Serdecznie dziękujemy za pomoc!

czytaj dalej na temat: Biblioteka otrzymała maseczki!

"Zapytaj nas"

Utworzono dnia 02.04.2020

Zapraszamy do kontaktu: zapytajnas@nowogard.pl

Szanowni Państwo, sytuacja związana z epidemią koronawirusa jest dynamiczna. Od 1 kwietnia Premier wprowadził na przykład nowe ograniczenia w poruszaniu się czy robieniu zakupów. W związku z tym, iż niektórzy z Państwa mogą mieć pytania dotyczące sytuacji w Gminie Nowogard uruchomiliśmy dla Państwa adres e-mailowy, na który możecie Państwo kierować swoje pytania.
Jeśli jesteś osobą starszą, samotną i nie wiesz gdzie i jaką pomoc możesz uzyskać, jeśli interesują Cię działania gminy w okresie epidemii, jeśli masz opinię lub inne uwagi – napisz. Wszelkie pytania oraz opinie prosimy kierować na adres: zapytajnas@nowogard.pl
Jednocześnie informujemy, że pytania możecie Państwo także kierować telefonicznie na nr: 600 318 463, od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00 – 15.30 (osoba do kontaktu: Marcin Ościłowski). Dołożymy wszelkich starań aby uzyskali Państwo niezwłocznie odpowiedzi na swoje pytania.

 

czytaj dalej na temat: "Zapytaj nas"

Ważne!

Utworzono dnia 02.04.2020

Ważne dla osób w kwarantannie

Osoby będące w kwarantannie nie mogą wychodzic z domów, tym samym nie mogą również zadbać sami o swoje podstawowe potrzeby żywnościowe. Osoby objęte kwarantanną i wymagające wsparcia mogą jednak kontaktować się z Ośrodkiem Pomocy Społecznej (tel. 788 139 192). Jeżeli pracownik OPS ma wątpliwości, co do przekazanych informacji, fakt przebywania danej osoby w kwarantannie możne potwierdzić w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej lub na Policji.

Jak wygląda pomoc dla osób w kwarantannie?

1. SANEPID – zgodnie z procedurą kwalifikuje osobę do objęcia kwarantanną i przekazuje informację do lokalnego Ośrodka Pomocy Społecznej;

2. Ośrodek pomocy społecznej weryfikuje czy dana osoba wymaga pomocy żywnościowej (zalecany kontakt telefoniczny, pozyskanie informacji od innych służb).

3. Ośrodek pomocy społecznej organizuje pomoc żywnościową, w pierwszej kolejności pozyskując ją od organizacji pozarządowych (m.in. Polski Czerwony Krzyż, Polski Komitet Pomocy Społecznej, Caritas, Federacja Polskich Banków Żywności).

4. Pomoc ta może być również realizowana w formie jednego gorącego posiłku lub w formie zakupu i dostarczenia produktów żywnościowych przez okres trwania kwarantanny.

5. Burmistrz organizuje dowóz/dostarczenie produktów żywnościowych przy udziale służb gminnych: Ochotniczej Straży Pożarnej.

6. OPS kontaktuje się z OSP wyznaczonym przez Burmistrza i wskazuje miejsce odbioru produktów żywnościowych oraz miejsce ich dostarczenia.

7. Przy dostarczaniu żywności konieczne jest przestrzeganie zasad higieny i zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego.

Tel. 788 139 192 – dyżury codziennie do godz. 19.00

W związku z obecną sytuacją OPS Nowogard uruchomił dodatkowy telefon o numerze 788 139 192, pod którym codziennie do godz.19:00, wszyscy mieszkańcy mogą uzyskać informacje na temat możliwości otrzymania pomocy z Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowogardzie. Telefon jest obsługiwany przez pracowników ośrodka:

od 30.03.2020 r. do 05.04.2020 r. dyżur pełni pracownik socjalny p. Helena Błaszczyk,
od 06.04.2020 r. do 12.04.2020 r. dyżur pełni pracownik socjalny p. Alicja Seweryn,
od 13.04.2020 r do 19.04.2020 r. dyżur pełni pracownik socjalny p. Sylwia Serocka,
od 20.04.2020 r. do 26.04.2020r. dyżur pełni pracownik socjalny p Bogumiła Walczak,
od 27.04.2020 r do 03.05.2020r. dyżur pełni pracownik socjalny p. Żaneta Sidor,
od 04.05.2020r. do 10.05.2020r. dyżur pełni pracownik socjalny p. Barbara Pakulska,
od 11.05.2020 r. do 17.05.2020 r. dyżur pełni pracownik socjalny p. Alicja Golema,
od 18.05.2020r. do 24.05.2020 r. dyżur pełni pracownik socjalny p. Grażyna Harnack,
od 25.05.2020 r. do 31.05.2020 r. dyżur pełni pracownik socjalny p. Jadwiga Olszowa,
od 01.06.2020 r. do 07.05.2020 r. dyżur przy telefonie pełni pracownik socjalny p. Julita Troczyńska.

Dyżury są pełnione do odwołania. 
M. Ościłowski

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Marzec 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 34

W poprzednim tygodniu: 76

W tym miesiącu: 34

W poprzednim miesiącu: 422

Wszystkich: 47599

Uwolnij książkę!

Zapraszamy do naszych regałów

z "Uwolnioną książką"

 

 

 

Nasi przyjaciele

 herb.png 
Urząd Miejski w Nowogardzie

  
No
wogardzki Dom Kultury

 
Książnica Pomorska 

im. Stanisława Staszica w Szczecinie

 
Celowy Związek Gmin
R-XXI

 
Uniwersytet III Wieku w Nowogardzie


 
Ryszard Zagórski 
www.wnowogardzie.pl

 

STOWARZYSZENIE KULTYWOWANIA RĘKODZIEŁA

I TRADYCJI LUDOWYCH 

"NA PODDASZU"

 

P.H.U. PIER 
Tadeusz Rzetecki

Placówki Oświatowe
Miasta i Gminy Nowogard 

 
Polskie Stowarzyszenie Diabetyków
Koło Nowogard
 

Fundacja Nasza Ziemia


Liga Ochrony Przyrody
Oddział w Nowogardzie

Zbigniew Florkowski

 

FIRMA USŁUGI EDUKACYJNE
KATARZYNA KURŁOWICZ ZYGMUNT HELAND
 S.C​.

​ 
Roman Szlachetka


Komisariat Policji w Nowogardzie

 


Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
im. S. Staszica
 

 

HAGA Agnieszka Pawlik

ul. Sienkiewicza 10

72 - 200 Nowogard

 

"Hurt - Bhp" FHU - KRZYSZTOF PAWLIK

ul. Sienkiewicza 10

72 - 200 Nowogard

www.hurtbhp.artbhp.pl

Hurtownia Artykułów Przemysłowych "Metalzbyt II"
Jarosław Świątczak

Zakład Karny w Nowogardzie

pitax.pl