Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Miejska Biblioteka Publiczna im Stefana Żeromskiego w Nowogardzie

 

AKTUALNOŚCI, strona 3:

"Mała Książka - Wielki Człowiek"

Utworzono dnia 29.04.2019

Informacja prasowa przesłana przez Instytut Książki.

Już we wrześniu startuje projekt „Mała książka – wielki człowiek” w ponad 5200 bibliotekach w Polsce

Są takie wydarzenia i rytuały w życiu dziecka, które nie tylko pozostają na długo w pamięci, ale mają też istotny wpływ na jego dorosłe życie. Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię. Pożytki z czytania mają także konkretny wymiar materialny: czytające dzieci osiągają sukcesy i zarabiają więcej od tych, które nie czytają.

Ważną rolę w kształtowaniu Małego Czytelnika odgrywa biblioteka: uczy go samodzielności, podejmowania pierwszych własnych wyborów, rozwija myślenie oraz nawyk czytania i pogłębiania wiedzy. Biblioteka to miejsce, gdzie rodzic wspólnie z dzieckiem może spędzić czas w sposób twórczy oraz przeżyć nową, fantastyczną przygodę z wypożyczoną książką. A wszystko to za darmo!

Chcielibyśmy, aby jednym z tych ważnych doświadczeń w dzieciństwie były pierwsze wizyty w bibliotece, dlatego przygotowaliśmy prawdziwą gratkę dla najmłodszych miłośników książek i ich rodziców w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Od września 2019 r. w ponad 5200 bibliotekach w całej Polsce będzie czekać na nich wyjątkowy prezent – Wyprawka Czytelnicza na dobry czytelniczy start.

W wyprawce dzieci znajdą książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny. Pełna lista bibliotek biorących udział w projekcie pojawi się na stronie www-wielki-czlowiek.pl pod koniec maja 2019 r.

Więcej informacji na stronie: www-wielki-czlowiek.pl

Materiały prasowe do pobrania: wielki-czlowiek.pl/dla-mediow/

Spotkanie DKK

Utworzono dnia 25.04.2019

23 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w naszej Bibliotece. Omawiana była książka autorstwa Wiesława Adamczyka pt:”Kiedy Bóg odwrócił wzrok”. To przejmująca relacja i zapis wspomnień człowieka, który w dzieciństwie przeżył wojnę i był świadkiem niewyobrażalnego okrucieństwa, jakie się z nią nierozerwalnie łączy. Podobny los spotkał jedną z członkiń naszego klubu – Panią Franciszkę Kobylińską. Jest ona żywym świadkiem historii. Jako dziecko przeżyła zsyłkę na Sybir. Pani Franciszka w ciekawy sposób podzieliła się swoimi przeżyciami. Były to niezwykle poruszające chwile. Dziękujemy wszystkim zebranym, za przybycie i zapraszamy na kolejne spotkanie, gdzie omawiana będzie książka autorstwa Joyce Carol Oates pt: „Córka grabarza”.

Mamy to !

Utworzono dnia 19.04.2019

Czekoladowe czytanie w bibliotece

Utworzono dnia 16.04.2019

"Naprawdę silny jest ten, kto potrafi połamać całą tabliczkę czekolady i zjeść tylko jeden kawałek"                                                                                                                                                                                                          J. Viorst

12 kwietnia obchodziliśmy Dzień Czekolady! Z tej okazji dla dzieci z Artystycznego Przedszkola "Kraina Fantazji" odbyło się słodkie czytanie książki...

czytaj dalej na temat: Czekoladowe czytanie w bibliotece

Spektakl "Pchła Szachrajka" w bibliotece

Utworzono dnia 12.04.2019

11 kwietnia do biblioteki z wizytą przybyła "Pchła Szachrajka". Bardzo liczna grupa przedszkolaków doskonale bawiła się na przedstawieniu Teatru GWITAJCIE ze Szczecina. Było to niezwykle żywiołowe i kolorowe

czytaj dalej na temat: Spektakl "Pchła Szachrajka" w bibliotece

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Maj 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 0

W poprzednim tygodniu: 192

W tym miesiącu: 473

W poprzednim miesiącu: 522

Wszystkich: 36357

Uwolnij książkę!

Zapraszamy do naszych regałów

z "Uwolnioną książką"

 

 

 

Nasi przyjaciele

 herb.png 
Urząd Miejski w Nowogardzie

  
No
wogardzki Dom Kultury

 
Książnica Pomorska 

im. Stanisława Staszica w Szczecinie

 
Celowy Związek Gmin
R-XXI

 
Uniwersytet III Wieku w Nowogardzie


 
Ryszard Zagórski 
www.wnowogardzie.pl

 

STOWARZYSZENIE KULTYWOWANIA RĘKODZIEŁA

I TRADYCJI LUDOWYCH 

"NA PODDASZU"

 

P.H.U. PIER 
Tadeusz Rzetecki

Placówki Oświatowe
Miasta i Gminy Nowogard 

 
Polskie Stowarzyszenie Diabetyków
Koło Nowogard
 

Fundacja Nasza Ziemia


Liga Ochrony Przyrody
Oddział w Nowogardzie

Zbigniew Florkowski

 

FIRMA USŁUGI EDUKACYJNE
KATARZYNA KURŁOWICZ ZYGMUNT HELAND
 S.C​.

​ 
Roman Szlachetka


Komisariat Policji w Nowogardzie

 


Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
im. S. Staszica
 

 

HAGA Agnieszka Pawlik

ul. Sienkiewicza 10

72 - 200 Nowogard

 

"Hurt - Bhp" FHU - KRZYSZTOF PAWLIK

ul. Sienkiewicza 10

72 - 200 Nowogard

www.hurtbhp.artbhp.pl

Hurtownia Artykułów Przemysłowych "Metalzbyt II"
Jarosław Świątczak

Zakład Karny w Nowogardzie

pitax.pl