Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Miejska Biblioteka Publiczna im Stefana Żeromskiego w NowogardzieAKTUALNOŚCI, strona 2:

urodziny Olka !

Utworzono dnia 20.01.2020

Dzisiaj jedna z naszych pracownic Działu Dziecięcego - Pani Marta, miała przyjemność wziąć udział w urodzinach podopiecznego "Akademii Malucha". Olek jest wielkim fanem książek, więc nie obyło się bez głośnego czytania. Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy wspólnie świętować. Przecież 5 lat kończy się tylko raz ! Sto lat :)

czytaj dalej na temat: urodziny Olka !

Konkurs!

Utworzono dnia 17.01.2020

Dzień Kubusia Puchatka

Utworzono dnia 17.01.2020

18 stycznia corocznie obchodzony jest Dzień Kubusia Puchatka. Z tej okazji gościliśmy dziś przedszkolaków, by wspólnie świętować. Spotkania rozpoczęły się czytaniem – „Urodziny Kubusia Puchatka”. Każdy mały i duży wie, że Kubuś Puchatek to miś o małym rozumku, ale kim byłby bez swoich wiernych przyjaciół ? Następnie dzieci układały „Kubusiowe” puzzle. Ponadto podczas zajęć mali słuchacze poznali historię Puchatka. Na koniec nie mogło zabraknąć pamiątkowych fotografii. Dziękujemy Przedszkolu nr 1 oraz Zielonemu Przedszkolu za przybycie. Dziękujemy Alan Alexander Milne za Kubusia i jego przyjaciół.

czytaj dalej na temat: Dzień Kubusia Puchatka

"Było sobie Pomorze"

Utworzono dnia 14.01.2020

Zapraszamy wszystkich na pokaz filmu dokumentalnego "Było sobie Pomorze" w reżyserii Michała Majerskiego. Spotkanie odbędzie się w KULICACH :) Edukacja regionalna na najwyższym poziomie. Więcej informacji o...

czytaj dalej na temat: "Było sobie Pomorze"

Ocalić od zapomnienia - Jerzy Baszkowski

Utworzono dnia 19.12.2019

10 grudnia odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie z cyklu „Ocalić od zapomnienia”. Tym razem koordynatorzy cyklu – Kazimiera Fecak oraz Franciszek Karolewski przedstawili nieżyjącego już Jerzego Baszkowskiego- znanego nowogardzkiego stomatologa oraz karykaturzystę. Gościem honorowym podczas spotkania była córka Państwa Baszkowskich – Monika. Przedstawiono życiorys Pana Jerzego oraz wiele fotografii z jego życia. Przy wspólnej kawie publiczność oraz rodzina chętnie wspominali humor i stomatologiczne umiejętności Baszkowskiego. W Bibliotece można było zobaczyć wystawę karykatur autorstwa „Baszy”. Będą dostępne do końca roku. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego cyklu wspomnień o nowogardzkich mieszkańcach.   

czytaj dalej na temat: Ocalić od zapomnienia - Jerzy Baszkowski

Niezwykły koncert!

Utworzono dnia 19.12.2019

9 grudnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowogardzie miał miejsce niecodzienny koncert. W bibliotecznej przestrzeni wystąpili przedstawiciele dwóch kościołów: Adwentystów Dnia Siódmego oraz Ewangelicznych Chrześcijan. Wszyscy występując zgodnie z tytułem koncertu „A bliźniego swego jak siebie samego” . Pierwszym zaprezentowanym utworem była pieśń zagrana na dłoniach! Mieliśmy również okazję usłyszeć „męskie trio”, które swoim głosem oczarowało całą publiczność. Nie zabrakło też kobiecego głosu Natalii Putko, która wspólnie z Cezarym Komisarzem zaprezentowała piękne pieśni o miłowaniu drugiego człowieka. Dziękujemy uczestnikom koncertu, że zechcieli stworzyć z nami tę cudowną aurę. Mamy nadzieję, że temat koncertu będzie dla nas wszystkich przewodnim hasłem przez cały rok.

czytaj dalej na temat: Niezwykły koncert!

3 lata Dyskusyjnego Klubu Książki

Utworzono dnia 10.12.2019

5 grudnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowogardzie obchodziliśmy jubileusz 3 lat działalności Dyskusyjnego Klubu Książki. Koordynatorka Klubu Pani Kazimiera Fecak otrzymała z rąk Dyrektora Biblioteki Anety Wysoszyńskiej bukiet kwiatów oraz słowa uznania za włożoną pracę i trud na rzecz Klubu i jego rozwoju. Słodkim akcentem podczas tego dnia był piękny tort w kształcie książki. Niespodzianką przygotowaną specjalnie na tę uroczystość  był wykład  Pana Stanisława Heropolitańskiego – lektora Książnicy Pomorskiej pt. „Jak mówić do ludzi i do rzeczy”. Życzymy Klubowi dalszej przyjemności z czytania, a także spotkań po których trudno jest się rozstawać nie tylko z książką, ale i ze sobą.

czytaj dalej na temat: 3 lata Dyskusyjnego Klubu Książki

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Luty 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 88

W poprzednim tygodniu: 135

W tym miesiącu: 562

W poprzednim miesiącu: 549

Wszystkich: 41539

Uwolnij książkę!

Zapraszamy do naszych regałów

z "Uwolnioną książką"

 

 

 

Nasi przyjaciele

 herb.png 
Urząd Miejski w Nowogardzie

  
No
wogardzki Dom Kultury

 
Książnica Pomorska 

im. Stanisława Staszica w Szczecinie

 
Celowy Związek Gmin
R-XXI

 
Uniwersytet III Wieku w Nowogardzie


 
Ryszard Zagórski 
www.wnowogardzie.pl

 

STOWARZYSZENIE KULTYWOWANIA RĘKODZIEŁA

I TRADYCJI LUDOWYCH 

"NA PODDASZU"

 

P.H.U. PIER 
Tadeusz Rzetecki

Placówki Oświatowe
Miasta i Gminy Nowogard 

 
Polskie Stowarzyszenie Diabetyków
Koło Nowogard
 

Fundacja Nasza Ziemia


Liga Ochrony Przyrody
Oddział w Nowogardzie

Zbigniew Florkowski

 

FIRMA USŁUGI EDUKACYJNE
KATARZYNA KURŁOWICZ ZYGMUNT HELAND
 S.C​.

​ 
Roman Szlachetka


Komisariat Policji w Nowogardzie

 


Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
im. S. Staszica
 

 

HAGA Agnieszka Pawlik

ul. Sienkiewicza 10

72 - 200 Nowogard

 

"Hurt - Bhp" FHU - KRZYSZTOF PAWLIK

ul. Sienkiewicza 10

72 - 200 Nowogard

www.hurtbhp.artbhp.pl

Hurtownia Artykułów Przemysłowych "Metalzbyt II"
Jarosław Świątczak

Zakład Karny w Nowogardzie

pitax.pl