Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Miejska Biblioteka Publiczna im Stefana Żeromskiego w Nowogardzie

 

AKTUALNOŚCI, strona 2:

Spotkania brydżowe :)

Utworzono dnia 26.02.2019

Wszystkich zainteresowanych "Środą z brydżem" w naszej Bibliotece zapraszamy do zapisów !  

czytaj dalej na temat: Spotkania brydżowe :)

Spotkanie z Panią Anną Paszkiewicz

Utworzono dnia 20.02.2019

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kota 18 lutego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowogardzie odbył się cykl spotkań z Panią Anną Paszkiewicz –autorką książek dla dzieci i dorosłych na które łącznie przybyło ponad 130 osób .

Dzień rozpoczęliśmy od spotkania Autorki z najmłodszymi. Uczestnikami spotkania byli uczniowie SP nr 1, SP nr 3 oraz SP w Długołęce. Podczas prelekcji Autorka opowiedziała o przygodach jakie spotkały ją od czasu kiedy postanowiła przygarnąć do siebie pewnego kota. Okazało się że „Lopek” to niezły urwis. Tak właśnie powstały „Kłopoty kotka Lopka”. Następna część przygód puchatego przyjaciela, również powstała inspirowana rzeczywistością – „Kotek Lopek na wakacjach”. Po dwóch spotkaniach z dziećmi, odbyło się kolejne, tym razem z dorosłymi czytelnikami. W trakcie prelekcji Pani Anna opowiedziała o swojej drodze literackiej. Pierwsza książka jaką napisała nosi tytuł: „Panny Milewszczanki” – historie rodzinne spisane chronologicznie i wydane w oryginalnej oprawie. Druga książka pt. „Życie jak w kinie” to biografia męża Pani Anny – Dolanda Paszkiewicza – prezesa Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Kontrasty” w Szczecinie, twórcy najstarszego festiwalu filmowego „Ińskie Lato Filmowe”. Oczywiście nie obyło się bez tematu „Lopka”. Przygody pupila Autorki poruszyły „dojrzałą” widownię. Po każdym spotkaniu była możliwość nabycia książki Pisarki wraz z jej autografem i kocimi pozdrowieniami. Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie i zapraszamy za rok.

III Ogólnopolskie czytanie Jeżycjady

Utworzono dnia 18.02.2019

Zapraszamy do udziału uczniów klas VII - VIII szkół podstawowych :)

czytaj dalej na temat: III Ogólnopolskie czytanie Jeżycjady

Dzień Patrona Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowogardzie - relacja

Utworzono dnia 18.02.2019

15 lutego obchodziliśmy Dzień Patrona Miejskiej Biblioteki Publicznej. 15 lutego 1966 roku naszej Bibliotece nadano imię Stefana Żeromskiego. Z tej okazji Pani Cecylia Judek – sekretarz naukowy Książnicy Pomorskiej przeprowadziła cykl spotkań podczas których omówiła ze szczegółami życie i twórczość Patrona Biblioteki. W prelekcjach wzięli udział uczniowie Liceum nr 2, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowogardzie, członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Dyskusyjnego Klubu Książki oraz mieszkańcy Gminy Nowogard. Wiedza przekazywana z pasją  przez Prelegentkę wywarła ogromne wrażenie na słuchaczach. Dziękujemy bardzo za tak liczny udział i zapraszamy za rok. Szczególne podziękowania dla dyrektorów szkół oraz nauczycieli języka polskiego, którzy umożliwili młodzieży udział w wykładach.

czytaj dalej na temat: Dzień Patrona Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowogardzie - relacja

Podsumowanie akcji "Ferie zimowe 2019 w Bibliotece"

Utworzono dnia 18.02.2019

      W ramach akcji „Ferie zimowe 2019 w Bibliotece” przez dwa tygodnie w Dziale dla Dzieci i Młodzieży MBP oraz wszystkich filiach odbywały się ciekawe i atrakcyjne zajęcia. Cieszymy się bardzo, że blisko 500 uczestników tegorocznych ferii zechciało ten...

czytaj dalej na temat: Podsumowanie akcji "Ferie zimowe 2019 w Bibliotece"

Walentynki w Bibliotece - relacja

Utworzono dnia 15.02.2019

Luty to miesiąc przepełniony wszechobecną miłością. 14 lutego obchodzimy Walentynki czyli święto wszystkich zakochanych.

W tym dniu gościliśmy pisarkę Panią Dorotę Schrammek. W spotkaniach autorskich wzięli udział uczniowie nowogardzkich szkół podstawowych. Podczas spotkania Autorka poruszyła temat miłości, szacunku i zrozumienia. Ponadto zaprezentowała uczniom swoje książki; „Skarpetkowy potwór” oraz „Niepełka”. Po krótkiej przerwie dyrektor MBP – Pani Aneta Wysoszyńska wręczyła nagrody laureatom walentynkowego konkursu „ Dlaczego kochasz czytać ?”. Następnie dyrektor  Biblioteki  otworzyła wystawę prac  – Pani Bożeny Kubiak, która będzie dostępna do 28. lutego. Zwieńczeniem tego jakże pracowitego dla nas dnia w  Bibliotece było spotkanie Pani Doroty Schrammek, tym razem z dorosłymi Czytelnikami. Autorka  zaprezentowała  swoją najnowszą książkę pt„ Winne Wzgórze - Nadzieja”. Jest to druga cześć cyklu opisująca losy głównej bohaterki Doroty. Po zakończonym spotkaniu była możliwość zakupienia książek z autografem Autorki. Dziękujemy za tak liczne przybycie.

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Marzec 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 110

W poprzednim tygodniu: 130

W tym miesiącu: 408

W poprzednim miesiącu: 558

Wszystkich: 35212

Uwolnij książkę!

Zapraszamy do naszych regałów

z "Uwolnioną książką"

 

 

 

Nasi przyjaciele

 herb.png 
Urząd Miejski w Nowogardzie

  
No
wogardzki Dom Kultury

 
Książnica Pomorska 

im. Stanisława Staszica w Szczecinie

 
Celowy Związek Gmin
R-XXI

 
Uniwersytet III Wieku w Nowogardzie


 
Ryszard Zagórski 
www.wnowogardzie.pl

 

P.H.U. PIER 
Tadeusz Rzetecki

Placówki Oświatowe
Miasta i Gminy Nowogard 

 
Polskie Stowarzyszenie Diabetyków
Koło Nowogard
 

Fundacja Nasza Ziemia


Liga Ochrony Przyrody
Oddział w Nowogardzie

Zbigniew Florkowski

 

FIRMA USŁUGI EDUKACYJNE
KATARZYNA KURŁOWICZ ZYGMUNT HELAND
 S.C​.

​ 
Roman Szlachetka


Komisariat Policji w Nowogardzie

 


Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
im. S. Staszica
 

 

HAGA Agnieszka Pawlik

ul. Sienkiewicza 10

72 - 200 Nowogard

 

"Hurt - Bhp" FHU - KRZYSZTOF PAWLIK

ul. Sienkiewicza 10

72 - 200 Nowogard

www.hurtbhp.artbhp.pl

Hurtownia Artykułów Przemysłowych "Metalzbyt II"
Jarosław Świątczak

Zakład Karny w Nowogardzie

pitax.pl